Haber

Kadıköy Belediyesi’nden esnaf dayanışması

Pandemi sürecinde sıkıntı günler yaşayan, dükkanını açamayan, işsiz kalan Kadıköy esnafına KADIDER, Tarihi Çarşı Derneği, MODADER esnaf dernekleri aracılığıyla besin kolisi dağıtıldı.
Kadıköy Belediyesi, Kadıköy esnafına takviye olmak için hazırladığı besin kolilerini, Kadıköy’de aktiflik gösteren Kadıköy Esnaf Derneği (KADIDER), Kadıköy Tarihi Çarşı Derneği, MODA-DER esnaf dernekleri aracılığıyla ulaştırdı. Derneklere, işsiz kalan çalışana ulaştırılması için güçlü besin materyali içeren 310 koli dağıtıldı. Kadıköy Belediyesi tarafından derneklere teslim edilen koliler imza karşılığında dernekler tarafından sahiplerine ulaştırılıyor.
Kadıköy Belediyesi Nisan ayında da yeniden esnaf dernekleri ile bir ortaya gelerek, esnafla dayanışma göstermişti. Pandemi sürecinde işsiz kalan, derneklerin belirlediği 300 işçiye kuru besin üzere sağlam yiyecek materyalleri bulunan koli dağıtılmıştı. Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı pandemi sürecinin bilhassa esnafı vurduğuna dikkat çekerek ‘Bu süreci lakin dayanışma ile atlatabiliriz. Belediye olarak esnaf derneklerinden gelen taleplere kulak veriyoruz, elimizden geldiğince dayanışma gösteriyoruz. Kadıköy’ü Kadıköy yapan esnafımızın yüzünün güldüğü günler gelecek, bu makus günler geçene kadar onların yanında olmaya devam edeceğiz’ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: