Haber

Kadına şiddet şeytani bir sorun


Papa Francesco: Kadına şiddet şeytani bir sorun

Papa İtalya’da yayın yapan Canale 5 Televizyonu’nda, “görünmezler” olarak nitelenen 4 kişi ile buluşmasında kadına şiddet konusunda açıklamalarda bulundu. 

Papa ile sohbet eden bu kişiler arasında, şiddete maruz kaldığı evden kaçan 4 çocuk annesi Giovanna da yer aldı. Kovid nedeniyle evini ve işini de kaybettiğini anlatan Giovanna, Papa’ya, “Haysiyetimizi nasıl geri kazanabiliriz?” diye sordu.

Papa buna cevap olarak “Haysiyetini kaybetmiş değilsin… Bir direniş dersi veriyorsun” dedi.

“KADINA ŞİDDET ŞEYTANİ BİR SORUN”

Ev içinde şiddete uğrayan kadınların sayısının çok fazla olduğunu vurgulayan Papa Francesco, “Bence bu neredeyse şeytani bir sorun. Çünkü bu, kendisini savunamayan, yalnızca darbeleri durdurmaya çalışabilen birinin zayıflığından faydalanmaktır” dedi.

‘ÇOCUĞA DA TOKAT ATILMAMALI’

Çocuklara şiddetin de aşağılayıcı olduğunu vurgulayan Papa, “Bir baba ya da bir annenin bir çocuğun suratına tokat atması küçük düşürücüdür. Bunu hep söylerim, asla yüze tokat atmayın. Çünkü bir insanın yüzü haysiyetidir” diye devam etti.

Katolik Kilisesi lideri, pandeminin başından bu yana daha önce de birçok kez kadına yönelik şiddete karşı mesajlar vermişti. Son olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde sosyal medyada, “Çok sayıda kadının maruz kaldığı çeşitli kötü muamele biçimleri korkaklıktır, erkekler ve tüm insanlık için aşağılayıcıdır” mesajını paylaşmıştı.

Kaynak: Diğer

Source link

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu