Haber

Karabağ zaferimiz dünyada kabul ediliyor

Aliyev, Azerbaycan televizyon kanallarının temsilcileriyle bir araya geldi. Gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Aliyev, Karabağ Zaferi’nin tüm dünya tarafından tanındığını söyleyerek “Haklılığımız bir kez daha doğrulandı” ifadelerini kullandı.

Aliyev, Azerbaycan’ın gelişen savunma sanayisine de değinerek Türkiye ile yapılan anlaşmalara dikkat çekti.

Aliyev, “Türkiye ve İsrail şirketleriyle yeni anlaşmalar yaptık. Azerbaycan’da milli savunma sanayisinin yeni dönemi başlıyor. İlk olarak kendi ihtiyacımızı karşılayacağız sonra ise ihraç edeceğiz. Bugün 30’dan çok ülkeye askeri ürün satıyoruz. Rusya piyasadan çıktığı için dünya silah piyasasında boşluk oluştu. Biz bu piyasası doldurmalıyız. Yüz milyonlarca dolar düzeyinde askeri ürün ihracatçısına dönüşebiliriz. Hedefimiz bu.” dedi.

Aliyev, Ermenistan’a silah desteği yapan ülkelere de net mesaj gönderdi.

Aliyev, “Ermenistan’a verilen hiçbir silahın onlara faydası olmayacak ve ben bunu Ermeni tarafına defalarca söyledim. Bunun için boşuna para harcamamalarını söyledim. Bize yönelik ciddi bir tehdit olduğunu görürsek bu tehdidi hemen bertaraf ederiz. Bu, bizim meşru hakkımızdır. Biz gerekli tedbirleri alıyoruz ve Ermenistan’ın bizim için tehdit oluşturmasına asla izin vermeyiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu