Oyun

Kickstarter Rekortmeni Eiyuden Chronicle, 505 Games İle Anlaştı

2020 yılının Kickstarter bakımından en büyük sürprizi Suikoden serisinin manevî devam oyunu olan Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes’un elde ettiği başarıydı. Son devirlerde Kickstarter projeleri eski havalarından uzak kalmıştı, oyuncular para yatıracakları projeleri daha bir dikkatli seçmeye başladılar zira ortada bekleneni veremeyen çok fazla örnekle karşılaştık.

Eiyuden Chronicle ise bu durumu aksine çeviren oyun oldu diyebilirim, topladığı 4.6 milyon doların üzerinde parayla 2020’nin en yüksek fon toplayan görüntü oyunuydu. Hatta 6.3 milyon dolarla Shenmue 3 ve 5.5 milyon dolarla Bloodstained: Ritual of the Night’ın akabinde tüm vakitlerin en çok para toplayan 3. oyunu oldu kendisi.

Oyun şimdi geliştirme sürecinin erken kademelerinde olsa da yatırımcı ve yayıncıların da dikkatini çekmeyi başarmış olsa gerek ki 505 Games, Eiyuden Chronicle’ı yayınlamak için devreye girdi. Bu da oyunun oyuncuların eline kazasız belasız geçmesini büyük ölçüde garanti altına almış oluyor.

505 Games, Bloodstained: Ritual of the Night’ı da yayınlamıştı ve 505 Games’in oyun için belirlediği lokal fiyat da bize nazaran pek düzgündü (40$ = 61 lira). Eiyuden Chronicle için de bu türlü bir fiyat siyaseti belirlerlerse kusursuz olacak.

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes 2022 yılında PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: