Ekonomi

Kontrolmatik, Gürcistan’da 4 milyon dolarlık hidroelektrik santral projesine imza attı

Kontrolmatik, Gürcistan’da yer alan Namakvhani Hidroelektrik Santral Projesi için yaklaşık 4 milyon dolarlık mukavele imzaladı.

Güç, madencilik, endüstriyel tesis ve ulaşım dallarının ana faaliyet alanlarında yer alan Kontrolmatik; operasyonel teknolojiler, endüstriyel yazılım, haberleşme, bilgi güvenliği, objelerin interneti, güç sistemleri ve proje idaresi çalışmalarının içerisinde yer alarak kıymetli iş birlikleri için imza atmaya devam ediyor.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji güç ve mühendislik şirketlerinden biri olan Kontrolmatik geçtiğimiz yıl şirketini halka arza açarak 12-13 Ekim tarihlerinde 1,3 milyar TL meblağında 26 kat üzerinde talep toplamış, ferdî ve kurumsal yatırımcıların ağır ilgisiyle karşılaşmıştı.

Yılın son çeyreğinde ise elektrik ve elektronik aygıtların yedek modül imalatı üzerine 1973’te Finlandiya’da kurulan, başta Çin olmak üzere dünyanın birçok noktasında üretim ve montaj fabrikaları olan SALCOMP’un Türkiye’de kuracağı cep telefonu fabrikasındaki tüm teknik tahlilleri üstlenen Kontrolmatik, 2 bin şahsa istihdam yaratacak yatırımın teknoloji tahlil ortağı olarak yılı kapattı.

2021’e süratli girdi, projeler peş peşe geldi

2020 yılını gayelerinin üzerinde tamamlayan Kontrolmatik, 2021 yılına da başarılı bir giriş yaptı. Geçtiğimiz ay Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından düzenlenen “AG/OG Elektrik Tesis Üretim İşi” ihaleleri kapsamında kazandığı üç adet ihaleyle ilgili olarak vergiler hariç yaklaşık 65 milyon  TL’lik   sözleşmeye imza atan Kontrolmatik, yılın ikinci ayına da süratli girdi.

Yükselen pahası ile başarılı projelerin içerisinde yer almaya devam eden Kontrolmatik, Gürcistan’da yer alan Namakvhani Hidroelektrik Santral Projesi’nin tasarım, imalat, mühendislik hizmetleri, fabrika testlerinin yapılması, sistemin alana teslimi, montaj süpervizörlük hizmeti ve sistemin yüksek tansiyon testlerinin yapılması misyonlarını üstlenerek   ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş’ ile vergiler hariç yaklaşık 4 milyon Dolar bedelli kontrat imzaladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: