Haber

Kral 3. Charles’ın tahttaki ilk günü İngiliz basınında

Guardian gazetesinin ilk sayfasında yeni Kral’ın düşünceli bir fotoğrafı yer aldı. Gazete, Kral’ın “sadakat ve sevgiyle” hizmet etme isteğini aktardı.

Daily Mail, Kral’ın ulusa seslendiği konuşmasında, gözlerinin yaşlı olduğu bir kareye birinci sayfasında yer verdi. Gazete “Gözü yaşlı Charles, sevgili annesini saygıyla andı” başlığını kullandı.

Mirror gazetesi “Kralımızın ulusa taahhüdü: Sadakat, saygı, sevgi” manşetini kullandı. Mirror da Kral 3. Charles’ın ulusa seslenişinden bir fotoğraf kullandı.

i gazetesi “Sevgili annem” manşetiyle çıktı. Gazete Kral’ın Buckingham Sarayı önünde Konsort Kraliçe’yle birlikte yas tutan halkı selamladığı bir fotoğrafını kullandı. Özel sayıda tarihçi Simon Schama’nın, Kraliçe’nin hayatını anlatan bir yazısı da yer aldı.

Daily Telegraph gazetesi de Kral’ın benzer bir ifadesini başlığa çekti: “Sevgili annem, teşekkürler”. Gazetenin köşe yazarı Camilla Tominey, Kral’ın ulusa seslenişini incelediği makalesinde “Bu, bir Kral’ın yaptığı en olağanüstü konuşmalardan biriydi” dedi.

Daily Star gazetesi de Kral’ın konuşmasından, annesine sevgisi ve adanmışlığı için teşekkür ettiği bir kısmı ilk sayfasına taşıdı.

 

 

Kaynak: Diğer

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu