Haber

Kremlin, Rusya’nın Kiev’de çocuk hastanesi vurduğu iddialarını reddetti

Peskov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya’nın Kiev’deki bir çocuk hastanesini vurduğuna yönelik Ukrayna tarafından yöneltilen suçlamaları reddetti.

Rusya’nın sivil yapıları hedef almadığını belirten Peskov, “Sivil hedefleri vurmadığımız konusunda ısrar ediyoruz. Saldırılar, öyle ya da böyle (Ukrayna yönetimi) rejimin askeri kapasitesiyle bağlantılı kritik altyapıyı ve askeri tesisleri hedef alıyor.” dedi.

Peskov, Kiev’de füzeyle vurulan çocuk hastanesine ilişkin Rusya Savunma Bakanlığı tarafından açıklama yapıldığını anımsatarak “Sivil hedeflere yönelik saldırı ihtimalini kesinlikle dışlayan ve savunma sisteminden fırlatıldıktan sonra düşen bir füzenin olduğu bilgisini içeren Rusya Savunma Bakanlığı açıklamasını dikkate alın.” diye konuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya’nın, Kiev’e düzenlediği yoğun füze saldırısında çocuk hastanesinin zarar gördüğünü söylemişti.

Rusya Savunma Bakanlığı ise Kiev’de yayınlanan çok sayıda fotoğraf ve görüntünün, yıkımların Ukrayna’ya ait savunma sistemi füzesinin düşmesi sonucu oluştuğunu gösterdiğini bildirmişti.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu