Oyun

LG, CES 2021’de Dünyanın Birinci Bükülebilir Oyun Monitörünü Tanıtacak

Eğimli televizyon ve monitörler hayatımıza gireli uzun vakit oluyor. Sonrasında birbirinden uçuk görünen lakin gerçeğe dönüşen ekranlar çıktı karşımıza, mesela LG’nin rulo haline dönüşen televizyonu üzere. Katlanabilir ekrana sahip telefonların sayısı gün geçtikçe artıyor. İşte bu teknolojiler er ya da geç kendilerini monitör dünyasında da gösterecekti ve LG bu hususta da tekrar öncülük yapmaya karar vermiş.

LG, CES 2021’de dünyanın birinci bükülebilir oyun monitörünü tanıtacak. Bükülebilirden kastımız şu, olağanda düz ekran olan bu monitör bir tuşa bastığınız anda curved haline gelmeye başlayacak. Yani 1000R eğim derecesine kadar çıkacak olan bu monitörü tek bir tuşa basarak bükebileceksiniz demek oluyor bu da.

LG, geçen yılki CES’te de misal bir eser göstermiş, 65″ boyutundaki televizyonun eğimli moda geçişini görmüştük. Lakin bu seferki eserde CSO kısmı dikkat çekiyor, yani Sinematik Ses OLED. OLED panelin tamamı hoparlör vazifesi görüyor ve ses direkt ekrandan size ulaşıyor. Bu da hem daha ince bir aygıt, hem daha etkileyici tecrübe manasına geliyor.

Monitörün kendisinde VRR uyumluluğu, 40-120Hz tazeleme oranı bulunacak. CES 2021 fuarı bu sene sanal olarak düzenlenecek olsa da, bu monitörü çalışır halde göreceğiz ve nasıl büküldüğüne de şahit olacağız.

Elbette bu türlü bir monitörün, bilhassa de LG’nin göstermeye planladığı 48″ boyutundaki OLED ekranın fiyatı hakkında varsayım bile yürütmemek lazım. Dolar cinsinden beş haneli bir etikete sahip olacağı garanti, lakin tekrar de teknolojinin bir noktada yaygınlaşması ile uzun vadede fiyatlar daha olağan düzeylere inecektir olağan.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: