Ekonomi

Matriks halka arz için SPK’ya başvurdu

Bankacılık ve finans alanında faaliyet gösteren kişi, kurum ve kuruluşların; piyasalara ait bilgi, haber, tahlil, buyruk iletimi ve portföy izleme gereksinimlerine yönelik tahliller ile bu firmaların altyapı gereksinimlerine ait yazılımlar üreten Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş., şirket hisselerinin halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) müracaatta bulunduFinans kesiminde sahip olduğu bilgi birikimiyle güçlü bir altyapıya sahip olan Matriks, halka arzla yeni ortaklara yer açmaya hazırlanıyor.

Kurulduğu 2003 yılından bu yana, sunduğu bütüncül hizmet anlayışı ile hareket eden ve bir Finansal Teknoloji (FinTech) firmasına dönüşen Matriks, yüzde yüz Türk sermayeli bir şirket olarak dikkat çekiyor. Finans dünyasının yakından tanıdığı Matriks, finans piyasalarında oluşan dataları, bu piyasalarla ilgili haber ve yorumları tahlil imkanlarıyla birlikte anlık olarak sunuyor ve bu piyasalara yönelik süreç platformları, buyruk ve risk idare sistemleri başta olmak üzere teknolojik tahliller geliştirerek bunlara ait hizmetler veriyor.

Hem ferdî hem kurumsal segmentte sahip olduğu geniş kullanıcı kitlesi ile kesimin önde gelen markası olan Matriks, halka arz sürecinde Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’yi yetkilendirdi. SPK’ya iletilen taslak izahname şirketin www.matriksdata.com ve Garanti Yatırım’ın www.garantibbvayatirim.com.tr internet sitesinde yayımlandı.

Hisselerle ilgili rastgele bir yatırım kararının yatırımcının izahnameyi incelemesine dayalı olarak verilmesi gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: