Haber

Meigder’den Büyükşehir Belediyesine yapılan atağa kınama

Mersin İnternet Gazetecileri Derneği’nden Mersin Büyükşehir Belediyesine karşı geliştirilen taarruz ve tahripler için bir kınama açıklaması yapıldı. Açıklama içerisinde şu sözlere yer verildi; “Son günlerde Mersin Büyükşehir Belediyesine karşı geliştirilen atak ve tahrip olaylarının benimsenecek bir yanı yok. İnsanların ekonomik kriz ortamında yaşadıkları ıstıraplara bir de işsiz bırakılmalarına ne kadar karşı isek, Mersin büyükşehir Belediyesine, mallarına taarruz ve tahrip edilmesine de o kadar karşıyız.
Aksiyonların hoş gösterilecek bir yanı yok, lakin, bu olaylar karşısında toplumun suskunluğu, demokratik reaksiyon koymaması, taarruzları sıradanlaştıracağı üzere öbür aksiyoncuları ve saldırganları da cesaretlendirecektir. Suçluları ve kabahati yasallaştıracaktır. Toplumumuzun sessizliğine rağmen, atak olaylarını tiye alan, yandaş olan, hücuma kılıf arayan, gazetecilerinde sağ duyulu olmaları ve doğruları kaleme almaları gerekmektedir. Basın içinde kamplaşmak, kötüyü övmek, Mersin’de huzurun temeline dinamit patlatmak olacaktır.
Bu tıp olayların bir sefer daha yaşanmaması için herkesi ve herkesimi sağduyuya davet ediyoruz. Saldırıyı yaşayan başta belediye çalışanları olmak üzere tüm yöneticilere ve Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Sayın Vahap Seçer’e geçmiş olsun…

MERSİN – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: