Oyun

Metro Exodus Enhanced Edition Duyuruldu

Ne vakit Metro Exodus ile ilgili bir haber gündeme gelse, daima tıpkı şeyi düşünüyorum; güya bu oyun gereğince ilgi görmedi üzere geliyor bana. Niçin bu türlü hissettiğim konusunda da en ufak bir fikrim yok. Bu oyunu haddinden fazla sevmiş, önemsemiş de olabilirim doğal; lakin ne yapalım, bazen bu türlü oluyor 🙂

İşte bu çok sevdiğim oyunun yeni yüzüyle karşımıza çıkmaya hazırlandığı duyuruldu. Birinci 2 oyun çıkışlarından bir müddet sonra redux versiyonlarına kavuşmuştu; Metro Exodus da yakında Enhanced Edition ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Deep Silver ve 4A Games tarafından paylaşılan duyuruda Metro Exodus PC Enhanced Edition’ın geleceği resmen ilan edildi. Halihazırda Metro Exodus’a sahip olan tüm oyunculara fiyatsız olarak sunulacak bu versiyon, esasen gereğince düzgün görünen oyunu bir üst düzeye taşımış olacak. Yapımcılarının mevzuyu özetleme biçimi de güzel: “Didn’t think Metro Exodus could look any better? Hold our vodka.”

Metro Exodus, ışın izleme teknolojisinin kullanıldığı birinci oyunlardan birisi olmuştu. Artık bunu en üst seviyeye çıkaracaklarını söz ediyorlar. Daha düşük yükleme müddetleri (hakikaten uzun geliyordu), DualSense dayanağı, 4K kaplamalar üzere ayrıntılar da tabir edilmiş. Oyunun yeni kuşak konsollarda ve PC’lerde sunacağı yeniliklere göz atmak isterseniz, duyuru metninin tamamına şu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bir de özet tablo paylaşmışlar:

Metro Exodus Enhanced Edition, bu yıl içerisinde çıkışını yapacak fakat şimdi net bir çıkış tarihi belirtilmiyor. Dört gözle bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: