Haber

Mucize ikizler! 31 Ekim’de dünyaya geldiler ama 31 yaşındalar

Dünyanın en yaşlı ikizleri doğmuş olabilir. 31 Ekim 2022’de dünyaya gelen Lydia ve Timothy Ridgeway ikizlerinin doğumlarını sağlayan embriyolar, aslında 1992 yılında donduruldular. İkizlerin ebeveynleri Philip ve Rachel Ridgeway, yaşadıkları karşısında hâlâ şaşkınlar.

Ridgeway çifti, dört çocukları daha olduğunu ancak ikizlerin bir aylık olmalarına rağmen diğer çocuklarından daha büyük olduklarını söylüyor.

CNN’nin haberine göre, 34 yaşındaki bir kadın ve 50 yaşındaki kocası embriyolarını dondurma kararı aldı ve Nisan 1992’de IVF uygulandı. Embriyolar 2007 yılına kadar bekledikten sonra çift, başka bir ailenin onları kullanabileceğini umarak Tennessee’deki Ulusal Embriyo Bağış Merkezi’ne bağışladılar.

30 YIL SONRA HAYAT BULDULAR

Nitekim Oregon’dan Ridgeway çifti daha fazla çocuk sahibi olmak istemeye karar verince embriyolar kullanıldı. Philip Ridgeway, en erken donör sayısına sahip embriyoları kasten seçtiklerini söyledi: “Biz sadece en uzun süredir bekleyenleri istedik.”

Embriyolar bu yıl 28 Şubat’ta çözüldü. Mart ayında, dondurulduktan 29 yıl 10 ay sonra implante edildi. Transferlerden ikisi başarılı oldu ve çocuklar ekim ayında doğdu.

Ridgeway çiftinin sekiz, altı, üç ve bir yaşlarında dört çocuğu daha var, hiçbiri IVF veya bağışçılar aracılığıyla dünyaya gelmedi.

Philip Ridgway konuyla ilgili şunları söyledi: “Tanrı Lydia ve Timothy’ye hayat verdiğinde ben beş yaşındaydım ve onlar, o zamandan beri o hayatı koruyor. En küçük çocuklarımız olsalar da bir bakıma en büyük çocuklarımız.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu