Haber

Namlular Ukrayna’ya çevrili! ABD’nin Polonya’daki patriotları görüntülendi!

ABD’nin Ukrayna için Polonya’ya gönderdiği ve kurulumu gerçekleştirilen Patriotları Sabah Gazetesinden Mevlüt Hasgül görüntüledi. Küçük bir orduyla beraber Polonya-Ukrayna sınırına 80 kilometre uzaklıkta kurulu halde duran Patriotların yanında ise küçük bir ABD ordusu duruyor. 

PATRİOTLAR UKRAYNA SINIRINDA HAZIR

Dünya genelinde birçok ülke Ukrayna’ya desteğini açıkladı. Kimileri insani yardım kimileri ise askeri envanter desteği veriyor. Bu adımlardan en somutunu ise ABD atmış durumda. ABD’nin Ukrayna için Polonya’ya gönderdiği Patriotlar ve küçük ordu görüntülendi. Yanında küçük bir ordunun da olması dikkat çeken Patriotların, kurulu ve namlularının Ukrayna’ya doğru çevrili olduğu görüldü.

FÜZE SALDIRILARINA KARŞI CAMLAR KAPATILMIŞTI

Saldırılar öncesinde Lviv’deki savunma hazırlıkları haftalar öncesinden başlamıştı. Tarihi kiliseler ve heykeller çuvallara girip kapatılırken, şehrin birçok noktasında kontrol noktaları ve mevziler oluşturulmuştu. Ancak Rusya’nın gerçekleştirdiği bu saldırı sonrasında Lviv’de artık “güvenli kent” statüsünden çıktı. Nüfusunun 5 katına yakınını ağırlayan ve uğurlayan Lviv, bombaların hedefi olduktan sonra artık güvenli değil.

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu