Oyun

Nier: Automata’nın Yıllarca Bâtın Kalan Hile Kodu Bulundu!

Daha evvel de PT hackleriyle tanıdığımız ünlü isim Lance McDonald, bu sefer apayrı bir oyundan inanılması güç bir haberle çıktı karşımıza. McDonald, Nier: Automata’nın çıktığı günden beri oyunda bulunan fakat kimselerin bilmediği bir hile kodunu ortaya çıkardı ve böylelikle Nier: Automata’nın son sırrı da çözülmüş oldu.

McDonald yüzlerce saatlik aksi mühendislik süreçleri sonucunda oyun kodları için karmaşık bir hile kodu tespit etmiş, bu hile kodu sayesinde oyunun birinci bossunu öldürdükten sonra yapılan birtakım süreçlerle direkt oyunun sonuna ulaşabiliyorsunuz.

McDonald bunun bir exploit yahut glitch olmadığını, oyunun koduna saklanmış gerçek bir hile kodu olduğunu da söylüyor.

Bu buluşunu paylaştığı tweete oyunun direktörü Yoko Taro’yu da etiketleyen McDonald, hem Yoko Taro’dan, hem de oyunun resmi Twitter hesabından karşılık bulmuş. Yoko Taro, bu sırrın 3 yıl 10 ay boyunca bâtın kalabildiğini söylemiş tweetinde, bu da bu buluşun ne kadar büyük olduğunun bir başka delili.

Gerekli komutları girince Pod 153’ten oyuncuya bir bildiri geliyor. “Sen, sadık oyuncu Lance, Nier: Automata’yı bitiremediği için eziyet çekmekte olan öbür oyunculara söylemek istediğin bir şey var mı?” diye soruyor Pod 153. “Söylemek istediğim bir şey var” seçeneğini seçince de hem debug menüleri açılıyor, hem de oyuncu Heavy Armor A, Heavy Armor B, Camouflage Googles ve A2 Wig eşyalarına sahip oluyor.

McDonald hileyi nasıl bulduğunu ve nasıl yapılması gerektiğini açıklayan görüntüsünü da paylaştı, aşağıdan izleyebilir ve siz de deneyebilirsiniz:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: