Finans

Orçay Ortaköy Çay 26-27 Ağustos’da talep toplayacak

Bu yıl devan halka arz kervanna Orçay Ortaköy Çay Sanayi A.Ş. de katıldı. Şirketin geçen hafta onaylanan halka arzının ardından 26 – 27 Ağustos tarihlerinde talep toplama süreci başlayacak. .

Tera Yatırım’ın Halka Arzına Aracılık Ettiği Orçay Ortaköy Çay Sanayi A.Ş. (ORCAY) 26 – 27 Ağustos tarihlerinde Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama yöntemi ile 9,90 TL’den halka arz edilecek.

Orçay Ortaköy Çay Sanayi’nin Borsa İstanbul’da halka arzını gerçekleştirecek Tera Yatırım’dan yapılan açıklamada, ”Şirket, sermaye artırımı yoluyla 8.000.000 adet payın halka arzını gerçekleştirecektir. Yatırımcılar, Tera Yatırım Online şubesi ve çağrı merkezinden “ORCAY” halka arzına katılabilir ve detaylı bilgi alabilir” ifadesi yer aldı.

1986 yılında Rize’de kuruldu

Çay üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren şirket, Rize’nin Güneysu ilçesinde 1986 yılında 37 ortağın bir araya gelmesiyle kuruldu. Şirketin kuruluş amacı öncelikle ortakların kendi ürettikleri çayı işlemek ve bunun yanı sıra arta kalan kapasite ile ticari amaçlı çay üretimi ve satışı yapmaktır.

Kurulduğu 1986 yılında günlük yaş çay üretim kapasitesi 20 ton olan şirket, hızlı gelişimi ve faaliyetlerindeki çıkışı sürdürecek şekilde yaptığı yatırımları ile günlük yaş çay üretim kapasitesini yıllar içerisinde artırarak 1997 yılında 60 tona, 2001 yılında ise 120 tona ulaşmıştır. Şirketin mevcut durumdaki çay üretim kapasitesi ise günlük
150 ton civarındadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: