Finans

Para transferinde yeni devir başladı! 7/24 para gönderme

Sistem ile EFT’lerde mesai hududu ortadan kalkıyor, 7/24 para transferi yapılabiliyor. FAST ile ayrıyeten elektronik ödemelerin IBAN yerine telefon numarası, e-posta adresi ve TC Kimlik numarası ile başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi de devreye girdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bünyesinde geliştirilen yeni jenerasyon 7/24 anlık perakende ödeme uygulaması Fonların Anlık ve Daima Transferi (FAST) Sistemi, bankalarla sürdürülen pilot testlerin tamamlanmasının akabinde, bugün prestijiyle kullanıma açıldı.

Sistem ile EFT’lerde mesai hududu ortadan kalkıyor, 7/24 para transferi yapılabiliyor.

TCMB’den yapılan açıklamaya nazaran FAST Sistemi ile birlikte, elektronik ödemelerin sisteme kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN),telefon numarası ve e-posta adresi ile kolay ve pratik bir halde başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi de kullanıma sunuldu.

LİMİT ŞİMDİLİK 50 TL

FAST Sistemi, yaygın kullanımının yakından izlenmesi maksadıyla, birinci etapta 50 TL limitli olarak başlatıldı. Bu limit, kullanımın yaygınlığına nazaran kademeli halde artırılarak 1000 TL’ye kadar yükseltilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: