Finans

Piyasaları etkilemişti! Dev yatırım aldı

Geçen günlerde bünyesindeki kümelerde yürütülen tartışmalarla piyasaların alt üst olmasına yol açan Reddit’in kıymeti böylelikle iki katına, 6 milyar dolara çıktı.

2019 yılında düzenlenen bundan evvelki yatırım tipinden sonra şirketin piyasa bedeli 3 milyar dolar olarak belirlenmişti.

Vy Capital ismindeki şirket tarafından yönetilen son yatırım tipinden elde edilen gelirin, görüntü, reklam, tüketici eserleri üzere alanlarda ve memleketler arası pazarlara açılmak için kullanılacağı söz edildi.

Birebir vakitte Reddit bünyesinde çalışanların sayısının iki katına çıkarılacağı açıklandı. Şirkette şu an için global olarak 700 kişi çalışıyor.

REKLAM GELİRİ YÜZDE 90 ARTTI

Reddit’in bünyesindeki WallStreetBets ismindeki iletileşme kümesinde bir ortaya gelen yatırımcıların tesiri son periyotta piyasada güçlü bir biçimde hissedilmişti.

Bu kümede bir ortaya gelen küçük yatırımcılar Gamestop ve AMC Entertainment üzere payların alımına yönelerek piyasalarda dalgalanmalara yol açtı.

Pazar günü ise Harika Bowl maçının devre ortasında beş saniye uzunluğunda bir reklam veren Reddit, ‘Bunu başardık’ diyerek kullanıcılarına bir nevi teşekkür etmişti.

Reddit, yazı formatındaki reklamda, “Finans kitaplarında yazılacak bir kısmın nedeni tahminen de sizsiniz” tabirini kullanmıştı.

Bu reklam için bütün pazarlama bütçesinin kullanıldığı tabir edilmişti.

2005 yılında kurulan Reddit, son devirde platformdaki ırkçılık ve nefret söylemi yayan kümeleri temizleyen bir operasyon düzenledi.

Böylelikle şirketin reklam geliri 2020’de önemli oranda arttı; şirketin açıklamasına nazaran geçen yılın son çeyreğinde reklam geliri bir yıl önceye nazaran yüzde 90 arttı.

Aralık ayında Reddit’in günlük kullanıcı sayısı 52 milyon olarak açıklandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: