Haber

Putin, 3’üncü tur görüşmelerinin hafta sonu yapılacağının öngörüldüğünü söyledi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Scholz ile görüştü. Scholz ve Putin, Ukrayna konusunda yeni müzakereleri en yakın zamanda yapma konusunda anlaştı. Scholz, Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde, çatışma bölgelerine insanı yarım erişimini sağlamak için Rusya’yı Ukrayna’daki operasyonu derhal durdurmaya çağırdı. Putin, Scholz’a Rusya ile Ukrayna arasında hafta sonu üçüncü tur görüşmelerin yapılacağının öngörüldüğü bilgisini verdi.

PUTİN, MUHAMMED BİN SELMAN İLE DE GÖRÜŞTÜ

Rusya Dışişleri’nden yapılan açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman Al Saud ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşme sırasında, OPEC + üye ülkelerinin küresel petrol piyasasında istikrarın sağlanmasına yardımcı olma yükümlülüklerini tutarlı bir şekilde yerine getirmelerinden memnuniyet duyulduğu kaydedildi.

Açıklamada “Vladimir Putin, bazı Batılı ülkelerin Rusya’ya karşı uyguladığı yaptırımları dikkate alarak, küresel enerji arzıyla ilgili konuların siyasallaştırılmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı ve Rus tarafının Donbass’ı korumaya yönelik özel askeri operasyon bağlamındaki yaklaşımlarını özetledi” denildi. Görüşmede iki liderin çeşitli seviyelerde temasları sürdürme konusunda anlaştığı belirtildi.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu