Oyun

Respawn Entertainment, Yeni bir IP Üzerinde Çalışıyor

Respawn Entertainment, hakkı sonradan teslim edilen firmalardan oldu desek herhalde yanlış olmaz. Titanfall 2, çok hoş bir oyundu lakin bugün hala mana veremediğim bir pazarlama siyasetiyle Battlefield ile birebir periyotta çıkarıldı ve bir manada onun gölgesinde kaldı. Neyse ki sonradan sonraya değeri daha güzel anlaşıldı.

Lakin Respawn yalnızca Titanfall 2 ile yetinmedi doğal, 2019 yılında Apex Legends ile sahiden sürpriz denilebilecek bir işe imza attılar. Bitti mi, natürel ki bitmedi 🙂 Bir de bunun üzerine yeniden 2019’un son aylarında Star Wars Jedi Fallen Order üzere pek başarılı bir oyun çıkardılar, hem EA’in Star Wars oyunlarındaki kara bahtını bilakis çevirmeyi başardılar hem de adamakıllı bir Star Wars oyunu bekleyen oyuncuları şad ettiler. Zati bunun üzerine EA, Respawn tarafından Jedi: Fallen Order için bir devam oyunu yapılabileceğini açıkladı. Sizin anlayacağınız, firma için son yıllarda işler oldukça yolunda gidiyor. Artık de yeni bir IP için kolları sıvamışlar.

Firmanın internet sitesinde yer alan yeni bir iş ilanında, “yepyeni bir IP geliştirmek için oluşturulan küçük bir ekip” sözüne yer verilmiş. Hasebiyle, halihazırda üzerinde çalıştıkları projeler haricinde yeni bir oyuna başladıkları (veya başlayacakları) sonucu çıkıyor. İlanda dikkat çekebilecek bir başka söz de “sonsuza dek sürecek bir macerayı mümkün kılan yeni, pratik teknolojiler” sözü. Burada “sonsuza dek” ile ne kast ediliyor, bilemiyorum. Sanki yeni bir servis oyunu mu geliyor, ne dersiniz? Açıkçası benim gönlüm tek kişilik senaryoya sahip oyunlardan yana.

Apex Legends ve Jedi Fallen Order örnekleri firmanın tıpkı anda farklı çeşitte iki oyun üzerinde çalışabildiğini ve her ikisinde de başarılı olabileceğini gösterdi. Umuyorum bundan sonraki süreçte de bir aksilik yaşamazlar ve bu yeni IP ile uğraşırken Jedi Fallen Order 2’yi es geçmezler. Hatta üzerine bir de yeni Titanfall oyunu gelirse hayır demeyiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: