Oyun

Rusty Lake’in Geliştiricisi Farklı Bir Konseptle Geri Dönüyor

Cube Escape ve Rusty Lake üzere serilerin geliştiricisi Rusty Lake, yeni oyunu The Past Within’i duyurdu. Rusty Lake benim beğendiğim geliştiricilerden biri, oyunlarını Flash vaktinde da tarayıcı üzerinden oynardım. “Odadan kaçış” cinsine son derece yenilikçi ve sürreal bir yaklaşımları olduğunu söyleyebilirim.

Geçtiğimiz yıllarda tüm oyunlarını Steam’e de getirdiler, böylelikle nitekim de çok cüzi ölçüye bu oyunlara sahip olmak mümkün oldu. Hatta şu sıralar da yeniden %50 civarı indirimde olmaları lazım. Cüzi dediğim de en kıymetlisi şu an 5 liraya satılan oyunlardan bahsediyorum ve saatlerce oynanış sunuyorlar.

Ortada eski oyunlarının da reklamını yaptığıma nazaran artık yeni oyunlarına geçebilirim 🙂

The Past Within de yeniden fragmanından gördüğüm kadarıyla Rusty Lake serisiyle başlayan öyküye yeni bir sayfa ekleyecek ve serinin ünlü karakterlerinden Albert Vanderboom etrafında şekillenen bir hikaye anlatacak. Lakin bu sefer konsept biraz daha farklı, zira oyun bu sefer co-op olarak oynanacak. Bu sayede iki oyuncu farklı vakit çizgilerinde birlikte oynayarak gizemleri çözmeye çalışacaklar. “Etrafınızda gördüğünüz şeyleri, bir diğerinin bulmacaları çözmesine yardımcı olmak için kullanın ve dünyaları farklı perspektiflerden keşfedin” diyorlar açıklamada. Oyunculardan biri geçmişte, biri gelecekte olacak.

Evvelki oyunlarda da benzeri kısımlar vardı, küpler sayesinde birebir yerin geçmişteki ve gelecekteki hallerine gidebiliyorduk lakin bu sefer bunun için bir arkadaşımızdan yardım almamız gerekecek.

Oyunun çıkış tarihi şimdi muhakkak değil lakin Steam sayfasını ziyaret eder etmez istek listeme ekleyiverdim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: