Haber

Rusya’nın kimyasal silah kullanma ihtimalinden endişeliyiz

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Stoltenberg’in açıklamaları:

Ukraynalılar cesurca savaşıyorlar, onları beraber desteklememiz gerekiyor. Yarın Ukrayna Savunma Bakanı bizlere katılacak. Bütün dünya bu anlamsız savaşı kınıyor. NATO müttefikleri, AB, diğer ülkeler, benzeri görülmemiş yaptırımları Rusya’ya karşı uygulamaya aldı. 

“KİMYASAL SİLAH İHTİMALİNDEN ENDİŞELİYİZ”

Rusya’nın kimyasal silah kullanma ihtimalinden endişeliyiz. 40 bin asker doğu cephede komuta içerisinde çalışıyor. Şu anda deniz kuvvetleri, hava kuvvetleri kullanılıyor. ABD, Polonya’da, Almanya’da, Slovakya’da yeni konuşlandırmalar yapıyor. Bu sarsılmayan mesajı ortaya koyuyor. Bir müttefike saldırı ittifaka saldırıdır. NATO’nun birinci sorumluluğu tüm ittifakı korumak. NATO sınırlarına yakın noktada savaş devam ediyor, çatışmalar devam ediyor. Kontrol dışına çıkması durumunda tehlikeli sonuçlarla karşı karşıya kalırız. Komutanlarımız burada, Rus komutanlarla çalışıyorlar, belirli durumların önlenmesi adına. 

ÇİN’E ÇAĞRI

Çin, dünyanın geri kalan kısmına katılmalı ve Ukrayna’yı kanlı işgali kınamalı. Rusya’ya yapılacak her türlü destek, Rusya’nın kanlı bir savaş gerçekleştirmesine neden olacaktır. Bu acılarla, ölümlerle sonuçlanacaktır. Büyük miktarda yıkımla sonuçlanacaktır. 

Teyakkuzumuzu ve mevcudiyetimizi artırıyoruz. Romanya hava sahasına giren bir nesne var. Romanya otoriteleri bu olayı inceliyoruz. Hırvatistan’da böyle bir durum yaşandı. Elde ettiğimiz bulgular, Hırvatistan’a düşmüş olan drone silahlı değildi. 

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu