Finans

Selçuk Geçer’in son dolar tweetine reaksiyon yağdı: Hani dolar 16 TL olacaktı

Youtube ve twitter paylaşımlarında dolar kurunun 2020 yılı bitmeden 9 TL’nin üzerine çıkacağını öne süren Selçuk Geçer’in son paylaşımına çok büyük reaksiyon yağdı. Selçuk Geçer paylaşımında “Eee hani dolar fikir enflasyon düşecekti. Boşuna düşmeyecek demedik” diye yazarken “Utanmadan birde twit atıyorsun dolar 15 lira olacaktı ya nerde” üzere karşılıklar geldi.

Dolar kuru 2020’nin kasım ayında 8.58 TL ile tarihi bir rekor kırarken beraberinde Merkez Bankası’ndan gelen faiz artışlarıyla 7.30’a kadar geriledi. Dolar kurunda yaşanan sert dalgalanmalar ekonomistlerin de varsayımları de boşa çıkardı.

Merkez Bankası’ı son iki PPK toplantısında faizi 675 baz puan artırarak % 17’ye çıkardı. Ekonomistler Merkez Bankası’nın attığı faiz adımları sonrası dolar kuru beklentilerini de aşağı taraflı revize ederken Selçuk Geçer bu argümanını sürdürmeye devam etti.

“MİLLETE NE GAZ VERDİN DOLAR 16 OLACAK DİYE”

2019 yılı içerisinde yaptığı paylaşımlarda dolar kurunun 2020’yi en âlâ ihtimalle 9 TL’de kapatacağını argüman eden Selçuk Geçer’in son Twitter paylaşımına takipçilerinden çok sayıda tenkit geldi.

TÜİK’in açıkladığı aralık ayı enflasyon oranıyla ilgili paylaşım yağan Selçuk Geçer Boşuna düşmeyecek demedik” diye yazdı. Geçer’in paylaşımının altına kısa vakitte onlarca karşılık geldi.

Selçuk Geçer’in daha evvelki dolar paylaşımlarına atıfta bulunan takipçiler “Kötü bir ekonomistsin, hani dolar düşmeyecekti masraflı kelamlar paylaşan çocuklar üzeresin noktalama işareti koyunca ciddiye alınıyorsun falan sanıyosun hoca, Millete ne gaz verdin dolar15-16 lira olacak diye 8.50 den dolar alanların vah haline” formunda yorumlar geldi. (Milli Gazete)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: