Haber

Sevgililer Günü’nde onun için en uygun parfümü nasıl seçebilirsiniz?

Çiçeksi, odunsu, baharatlı, aromatik, meyveli, oryantal dokunuşlar… Yüzlerce çiçekten, bitkiden, baharattan damıtılmış özler… Böylesine varlıklı bir dünyadan sevgilinize en uygun parfümü seçmek o kadar da kolay değil! Bu noktada Unice Multibrand Türkiye Ülke Satış Müdürü Hasret Özsarı Karadaş’ın tekliflerine göz atabilirsiniz.

Çekiciliğe çekicilik katan parfümleri seçmek, belli kuralları olan bir maharettir. Kuralların yanı sıra içgüdüler de kıymetlidir. Parfüm deriyle bütünleşmeli ve bu bütünleşme öylesine uyumlu olmalıdır ki kullanan hissetmezken diğerlerine tatlı bir esinti yaymalıdır. Pekala, tüm bunlar nasıl sağlanabilir, Sevgililer Günü’nde armağan tercihini parfümden yana kullananlar sevgilileri için en yanlışsız parfümü nasıl seçebilir?

Unice Multibrand Türkiye Ülke Satış Müdürü Hasret Özsarı Karadaş, parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken kurallarla ilgili şu bilgileri veriyor: Parfüm seçerken parfüm kartlarını kullanmalı ancak kesinlikle kol bileğinize de sıkarak kokuyu deneyimlemelisiniz. Lakin bileklerinizi birbirine sürtmemelisiniz; bu yalnızca parfümün istikrarını bozar. Kendinize bir yarım saat tanımanız, bu müddetin sonunda parfümün sizde hâlâ beğeni yaratıp yaratmadığını sorgulamanız çok güzel olacaktır. Yeni bir parfüm seçerken üzerinizde aktif bir öbür parfümün olmamasına da ihtimam göstermelisiniz. Koku duyusu faal olduğundan sabah saatleri parfüm seçmek için daha uygundur.”

Sevgiliye parfüm alırken onun kişiliğinin ve ömür üslubunun da göz önünde bulundurulması gerektiğini vurgulayan Hasret Özsarı Karadaş, “Romantik, klasik, sportmen, bohem; sevgilinizin baskın özelliğinin hangisi olduğu kıymetli. Ayrıyeten özel hayatında olduğu kadar iş hayatında ve toplumsal ortamlarda bırakmak istediği izlenimi de değerlendirmelisiniz. Genel olarak romantik kişiliğe sahip olanlara çiçeksi ve meyveli, klasik tarzdakilere baharatlı ve oryantal, spordan hoşlananlara aquatik parfümler alabilirsiniz” açıklamasında bulunuyor.

Hasret Özsarı Karadaş, yeterli bir parfümün çok kıymetli olması gerekmediğine de dikkat çekerek, “Parfüm seçme kurallarına uyar ve içgüdülerinizi takip ederseniz sevgiliniz için en gerçek parfümü çarçabuk seçebilirsiniz, bunun vilayetle de en kıymetli parfüm olması gerekmez” diyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: