Oyun

Sıradaki Lego Oyununu Siz Geliştirebilirsiniz

Lego Kümesi geçtiğimiz günlerde Unity ile yaptığı yeni iştiraki açıkladı. Lego hayranlarını; Lego tabanlı oyunların üretim sürecine konuk edecek bu mutabakat, beraberinde çok da eğlenceli bir uygulama getiriyor. Lego Microgame isimli bu uygulama sayesinde Unity motorunu kullanarak kolaylıkla Lego oyunları geliştirebileceksiniz.

Unity Store üzerinden indirebileceğiniz bu yeni uygulamayı kullanmak da bir oldukça kolay. Hazır evraklara ve kaplamalara sahip bu uygulama sayesinde basitçe kendi oyununuzu yaratabileceksiniz. Bits N’ Bricks isimli podcast’te husus üzerinde konuşan Ethan Vincent ve Brian Crecente, programa Lego Kümesi’nin yöneticilerinden Anders Holm’ü de davet etmiş.

Üstteki görüntünün 35. dakikasına giderek dinleyebileceğiniz bu röportajda dikkat cazip sözler bulunuyor. Holm’e nazaran bu paydaşlık hem Lego, hem de Lego oyunlarının tutkunları için büyük kıymet arz ediyor. Birebir Lego Ideas platformunu örnek alacak bir sistem üzerinde çalıştıklarını belirten Holm, Microgame üzerinden geliştirilen oyunların en beğenilenlerinin de dağıtıcılığını üstlenebilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: