Haber

Son dakika! Rus ordusu Ukrayna Kramatorsk’ta tren istasyonunu vurdu

Ukrayna’dan yapılan son açıklamada, Rus ordusunun Kramatorsk’ta bir tren istasyonunu vurduğu belirtildi.

Donetsk Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Binlerce kişinin tahliyesi sırasında Kramatorsk tren istasyonuna İskender füzeleriyle saldırı düzenlendi. 30’dan fazla kişi öldü, 100’den fazla kişi yaralandı. Kramatorsk sakinleri o sırada savaştan kaçıyor ve güvenli bir bölgeye giden trenleri bekliyordu” denildi. 

Daha sonra Ukrayna Devlet Trenyolları Şirketi’nden yapılan açıklamada, “Kramatorsk kentinde tren istasyonuna düzenlenen saldırıda 30 kişi öldü, 100’den fazla yaralı var” denildi. 

Son dakika! Rus ordusu Ukrayna Kramatorsk'ta tren istasyonunu vurdu - Resim : 2

BUÇA SONRASI ATMOSFER DEĞİŞTİ

Rusya, Ukrayna’da saldırılarını artırıyor. Ukrayna’da Rusların Buça katliamı sonrası müzakerelere de gölge düşmüştü. Ukraynalı müzakereci Mykhailo Podolyak, Ukrayna ve Rusya’nın internet üzerinden barış görüşmeleri gerçekleştirmeye devam ettiğini, ancak görüşmelerdeki atmosferin Buça’daki ölümler de dahil olmak üzere son gelişmelerin ardından değiştiğini söyledi.

Ukraynalı yetkililer, Rus birliklerini Buça kentinde sivilleri infaz etmekle suçluyor. İddiaları reddeden Moskova ise, Buça’da gerçekleşen ölümlerin Rusya’yı itibarsızlaştırmak için Batılı devletler tarafından gerçekleştirilen “korkunç bir sahtekarlık” olduğunu ifade etti.

Kaynak: Reuters

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu