Haber

Son Dakika! Tarih 14 Mart 2022! Rusya’nın Ukrayna işgali 19. gününde! Rus askerler Ukrayna’ya paraşütle inecek

Rus lider Vladimi Putin’in talimatıyla başlatılan işgal, 19’uncu gününe girdi. Kiev başta olmak üzere, ülkenin pek çok noktasındaki çatışma ve bombardımanlar yaşandı. Ukrayna, Rusya’nın yakın zamanda Odessa’ya paraşütçü birliklerini indirmeyi planladığını duyurdu. Öte yandan Batılı ülkeler Rusların kimyasal silah kullanacağını açıkladı. ABD bu korkunç iddialara ilişkin “Ağır bedel öder” dedi. 

İŞTE DAKİKA DAKİKA RUSYA UKRAYNA SAVAŞINDA YENİ GELİŞMELER

ZELENSKİ’DEN NATO’YA UYARI

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Uluslararası Barışı Koruma ve Güvenlik Merkezi’nin Rus roketleri ile vurulduğunu hatırlatarak, Ukrayna semalarının kapatılmaması durumunda, 20 kilometre ötedeki NATO ülkelerinin de vurulabileceğini belirtti: “Eğer semalarımızı (Ukrayna Hava Sahası) kapatmazsanız, Rus füzelerinin sizin bölgenize, NATO topraklarına, NATO vatandaşlarının evlerine düşmesi an meselesidir.”

RUS PARAŞÜTÇÜLER ODESSA’YA İNMEYİ PLANLIYOR

 Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksey Danilov, Rusya’nın yakın zamanda Odessa’ya paraşütçü birliklerini indirmeyi planladığını duyurdu: “Karadeniz’de 3-4 gün önce Rus paraşütçü birlikleri inecekti. Fakat hava şartlarından dolayı Sivastopol’e dönmek zorunda kaldılar. Fakat şimdi oradan geri dönüyorlar. Odessa ve bölgesinde paraşütçü asker inişi planlıyorlar. Odessa’da neler olduğunu ve kontrolün bizde olduğunu anlıyoruz. Onları karşılamak için bekliyorlar. Çernigov ve Kiev bölgelerinde olduğu gibi.”

 

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu