Haber

Son Dakika! Tarih 27 Şubat 2022 Rusya-Ukrayna savaşının 4. günü! Ukrayna bombardıman altında

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri operasyonları sürerken Kiev’den direniş çağrıları yapılıyor. Son olarak Batı dünyası, bazı Rus bankalarını SWIFT sisteminden çıkarma kararı aldı. İşte Rusya-Ukrayna savaşının 4. gününde dakika dakika yeni gelişmeler….

*Haberimiz yeni gelişmelerle ilgili anlık güncellenmektedir. Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için lütfen sayfayı yenileyin…

RUSYA İLE OLASI MÜZAKEREDE KIEV DİKTE EDECEK

 Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Mihail Podolyak, Rusya ile yapılacak olası müzakerelerde Ukrayna’nın dikte edeceği bir pozisyonda olacağını söyledi.

HARKOV BOMBALANIYOR

Gazeteci Christo Grozev, Ukrayna’nın eski Avusturya Büyükelçisi Olexander Scherba’nın da paylaştığı bir video kaydı yayınlayarak, Kiev’in sürekli bombardıman altında olduğunu ve toplam 500 tanktan oluşan 3 konvoyun farklı yönlerden şehre yaklaştığını duyurdu.

Rusya-Ukrayna savaşının 4. günü

HARKOV BOMBALANIYOR

Rusya, Ukrayna’nın en büyük ikinci şehri Harkov’u havadan yoğun şekilde bombalamaya başladı. Harkov’da petrol boru hattının vurulduğu belirtiliyor. Rusya uçakları, Vasilkov’da bulunan bir petrol deposunu da balistik füzeyle vurdu.

Rusya-Ukrayna savaşının 4. günü

BM GENEL KURULU OLAĞANÜSTÜ OTURUMU İÇİN BUGÜN TOPLANIYOR

 Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), bugün BM Genel Kurulu’nda Ukrayna konusunda olağanüstü oturum yapılması karar tasarısı için toplanacak.

New York saati ile pazar günü 15.00’te (TSİ 23.00) yapılacak BMGK özel toplantısının duyurusu yapıldı.

Rusya-Ukrayna savaşının 4. günü

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu