Haber

Son Dakika! Tarih 4 Mart 2022! Ukrayna’da nükleer alarm! Rusya-Ukrayna savaşında 9. günde de çatışmalar sürüyor!

Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği saldırı 9. gününde. Bölgede çatışmalar devam ediyor. Ukrayna’nın Enerhodar kentindeki Zaporijya Nükleer Santralinde Rus askerlerinin saldırısı sonucunda yangın çıktı. 

*Haberimiz yeni gelişmelerle ilgili anlık güncellenmektedir. Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için lütfen sayfayı yenileyin… 

İŞTE DAKİKA DAKİKA RUSYA-UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM

“NÜKLEER SANTRALDE BOMBARDIMANIN DURDU”

Enerhodar belediye başkanı Dmitri Orlov, nükleer santralde bombardımanın durduğunu söyledi. 
Ukrayna Acil Durumlar Bakanlığı, santraldeki yangının söndürülmesi için 40 kişi ve 10 parça ekipman görevlendirildi. İstasyonda radyasyon sızıntısı tespit edilmedi. Radyasyonun yayılma tehdidi yok.

“ÇERNOBİL’DEN 10 KAT BÜYÜK OLUR”

 Ukrayna Dışişleri Bakanı, Rus ordusunun Avrupa’nın en büyük nükleer santrali olan Zaporijya nükleer santraline her yönden ateş açtığını söyledi. Dışişleri Bakanı, Rus ordusunun ateşi derhal durdurması ve itfaiyecilerin güvenliğinin sağlaması gerektiğini ifade etti. Bakan, nükleer santralde bir patlama olması halinde Çernobil’deki patlamadan on kat daha büyük olacağını belirtti. Ukrayna Acil Durum Servisi Nükleer Santraldeki yangının eğitim binasında çıktığını söyledi.

 

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu