Ekonomi

Tahminleri tutmayan Yiğit Bulut, doların 9 lirayı aşması sonrası suskunluğunu bozdu

Doların 9 liranın üzerine çıkmasıyla Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut‘un geçmiş dönemde yaptığı konuşma gündem olmuştu. Söz konusu videoda Bulut, dolar 3 lira seviyelerindeyken “Dolar 5 lira olacak 6 lira olacak diyenler neredesiniz. O günlerde tweet atanlar, adamsanız çıkın bir özür dileyin.” ifadelerini kullanmıştı. Doların 9 lira olmasıyla Bulut’un videosu yeniden konuşulmaya başlandı ve eleştiri yağmıştı. Bulut ise eleştiriler hakkında herhangi bir yorum yapmamıştı.

ERDOĞAN, KAVCIOĞLU’NU KABUL ETTİ

Öte yandan Reuters haber ajansı da önceki gün Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu “Erdoğan son TCMB başkanından da soğuyor” başlığıyla görevden alınacağının mesajını vermişti. Hem dolar kurunun yükselmesi hem de Reuters’ın bu haberinin ardından dün dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nu Çankaya Köşkü’nde kabul etti. İkilinin görüşmede ne konuştuğuna dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

ekonomi hakkindaki elestirilere yanit vermeyen yigit 14459753 2215 m

GÖRÜŞME SONRASI MERKEZ’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Ancak görüşme sonrası dün gece yarısı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Merkez Bankası Başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı. Başkan Yardımcılığı’na Taha Çakmak, Para Politikası Kurulu üyeliğine ise Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı.

BULUT SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Hakkında yapılan eleştirilere yanıt vermeyen Yiğit Bulut, suskunluğunu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kavcıoğlu görüşmesi sonrası bozdu. Sosyal medya üzerinden görüşmeye dair bir paylaşım yapan Bulut, “Sayın Kavcıoğlu’nu yıpratmaya yönelik iç ve dış medya kaynaklı saldırı ve yalan haberler en güzel cevabı aldı. Türkiye’nin faiz lobisi ile mücadelesi hız kesmeden devam edecek” ifadelerini kullandı.

Yiğit Bulut’un yaptığı paylaşım şöyle:

ekonomi hakkindaki elestirilere yanit vermeyen yigit 14459753 4988 m

ekonomi dolar 9 liranin uzerine cikinca yigit bulut un 14455201 7783 170Sosyal medyada elden ele dolaşıyor! Dolar 9 lira olunca Yiğit Bulut’un eski konuşması tekrar gündem oldu

ekonomi hakkindaki elestirilere yanit vermeyen yigit 14459753 4743 amp

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: