Ekonomi

TAV, Özbekistan’da havalimanlarını geliştirmek için işbirliği mutabakatı imzaladı

TAV Havalimanları, başşehir Taşkent ve ülkedeki başka havalimanı projelerinde işbirliği yapmak üzere Özbekistan İnovasyon Bakanlığı’yla çalışmalara başlayacak.

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki önder markası TAV Havalimanları, Orta Asya’da büyümek üzere çalışmalarını sürdürüyor. TAV, Özbekistan’da havalimanlarının milletlerarası standartlarda ve son teknolojik gelişmelere uygun olarak yenilenmesi için işbirliği yapmak üzere bir düzgün niyet mutabakatı imzaladı.

Başşehir Taşkent’te düzenlenen merasimde Özbekistan İnovasyon Bakan Yardımcısı Oybek Narinbayev ve TAV Havalimanları İcra Heyeti Lideri Sani Şener muahedeye imza attı.

TAV Havalimanları İcra Heyeti Lideri Sani Şener “Özbekistan’ın başşehrinde Taşkent Havalimanı projesi ve ülkedeki başka havalimanlarının geliştirilmesi için işbirliğine imza atmaktan ötürü memnunluk duyuyoruz. Kazakistan’ın Almatı Havalimanı’nı alarak girdiğimiz Orta Asya’da büyüyerek, Çin ve Avrupa ortasındaki çağdaş İpek Yolu’nun kıymetli duraklarında yer almak istiyoruz. Sekiz ülkede işlettiğimiz 15 havalimanında edindiğimiz bilgi birikimiyle Taşkent ve Özbekistan’ın öbür havalimanlarının gelişimi, modernizasyonu, yeni teknolojilerin havalimanlarına adaptasyonu ve havalimanı insan kaynaklarının eğitimi için çalışacağız” dedi.

Özbekistan Havayolları’nın ana merkezi olan Taşkent Havalimanı, yolcu trafiği açısından ülkenin en ağır, Orta Asya bölgesinin de üçüncü havalimanı pozisyonunda bulunuyor. Türk Hava Yolları ve Özbekistan Havayolları, İstanbul ve Taşkent ortasında sistemli seferler düzenliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: