Ekonomi

Tekfen İnşaat Kazakistan’da 185 milyon dolarlık ihale kazandı

Tekfen İnşaat’ın Kazakistan’da faaliyet gösteren iştiraki GATE İnşaat, Tengiz Sahası’nda üretimi devam eden “Gelecek Gelişim Projesi” (Future Growth Project) kapsamında yer alan 185 milyon dolarlık boru sınırı projesinin ihalesini kazandı.

Tekfen İnşaat’ın Kazakistan’da yüzde 100 iştiraki olarak faaliyet gösteren GATE İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş., 185 milyon ABD doları meblağında yeni bir ihale kazandı. GATE, 2017 yılından itibaren patron pozisyonunda bulunan Tengizchevroil LLP için ülkenin batı kısmında yer alan ve dünyanın değerli petrol rezervlerinden biri sayılan Tengiz Sahası’nda üretimi hala devam etmekte olan “Gelecek Gelişim Projesi” kapsamındaki boru sınırı projesini üstlenecek.

Bahisle ilgili açıklamada bulunan Tekfen Holding’in Taahhüt Grubu’ndan Sorumlu Lider Yardımcısı Levent Kafkaslı, “Tahminimizden daha uzun süren pandemi devrinde iş ve istihdam sürekliliğimizi sağlamak birincil önceliğimizi oluşturuyor. Bu sürekliliği sağlamak ismine ağır teklif verme uğraşlarımızın sonucunda bu yeni işi almış bulunuyoruz. Bilindiği üzere Hazar Havzası, çeyrek asırdır varlık gösterdiğimiz ve imza attığımız çok sayıda projeyle saygınlık kazandığımız değerli faaliyet alanlarımızın başında geliyor. Yılın birinci günlerinde portföyümüze kattığımız bu proje sayesinde 2021’e umutla bakıyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: