Oyun

The Last of Us 2, Tüm Vakitlerin En Çok Ödül Kazanan Oyunu Oldu

Geçtiğimiz yılın üzerinde en çok konuşulan, tartışılan oyunlarından birisi hiç elbet The Last of Us Part 2 idi. Bazılarınca eleştirildi, bazılarınca övüldü, lakin son kertede yılın en ses getiren üretimi olmayı başardı.

TGA 2020 başta olmak üzere pek çok programda çeşitli kollarda aday gösterilen TLOU 2, rakiplerini geride bırakıp mükafatları toplamayı bildi. Hatta bu bahiste yeni bir rekora imza atmış durumda. Aldığı 262 Yılın Oyunu (GOTY) mükafatı ile The Witcher 3’ü geride bıraktı ve bu alanda tüm vakitlerin en çok ödül kazanan oyunu oldu. Bu ortada oyun medyası tarafından verilen ödüllerde tepe hala The Witcher 3’e ilişkin, lakin oyun severlerce belirlenen ödüllerle birlikte TLOU 2 doruğa oturuyor.

2020 yılında Hades, Final Fantasy 7 Remake, Ghost of Tsushima, Animal Crossing: New Horizons üzere dikkat çeken oyunlar da çıktı ve yılın oyunu olmak için TLOU 2 ile yarıştılar; hatta içlerinde bu mükafata ulaşanlar da mevcut. Lakin tepe, TLOU 2’ye ilişkin. Hades de 55 mükafatla çok dikkat cazip bir performansa imza atmış durumda -ki bence de bunu hak eden bir üretimdi. 2020 için 3. sırada yer alan Ghost of Tsushima’nın ise 50 mükafatı bulunuyor.

Tüm vakitler için bakıldığında en çok yılın oyunu mükafatı alan ikinci oyun olan The Witcher 3’ün 260 mükafatı bulunurken üçüncü sıradaki The Last of Us, toplam 254 ödül almış durumda. Naughty Dog için tam bir gurur tablosu diyebilir miyiz?

Yılın oyunu ödülleriyle ilgili listeyi denetim etmek isterseniz, şu sayfaya göz atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: