Oyun

The Sinking City, Steam’e Geri Döndü

Büyük bir merak ile beklenen ancak bekleneni veremeyip tarihin tozlu raflarına karışan The Sinking City, geliştiricisi ve dağıtıcı ortasında çıkan hengame ile gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında geliştirici Frogwares’in, geliştirme sürecinde finansal manada dayanak olmadığı ve verdiği kelamları tutmadığı gerkçesi ile dağıtıcısı Nacon’a açtığı dava son kademesine geldi.

HP Lovecraft cihanında geçen bir dedektiflik oyunu olan The Sinking City, evvelce Bigben Interactive ismi ile anılan Nacon tarafından dağıtılıyor. Ağustos ayında gelen bu tezleri reddeden Nacon, Frogwares’i kendilerini kamuoyunun gözünde küçültmeye çalıştığını açıklamıştı.

Fransız mahkemelerce görülen davanın son noktası şimdi koyulmamış olsa da Nacon’un yaptığı açıklamaya nazaran dağıtıcı galibiyete epey yakın. Dağıtıcının açıklamasına nazaran mahkemeler, Frogwares’i “dayanaktan yoksun” biçimde kontratını sonlandırmaktan hatalı bulmuş durumda.

Bu karar doğrultusunda The Sinking City ve DLC’lerinin tamamı Steam’e geri döndü. Ancak Nacon’un yaptığı açıklamaya nazaran oyunun ve ek içeriklerin birtakım kesimlerinde eksiklikler olabilir. Dağıtıcı bu noktada şikayetlerin direkt olarak Frogwares’e iletilmesi gerektiğini de söz etmiş.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: