Oyun

Twitch, PogChamp Emote’unu Kaldırdı!

Amerika Birleşik Devletleri, tarihi günlerinden birini geride bıraktı. Amerikan Kongre Binası’na giren Trump yanlıları gündeme bomba üzere düşerek, 2021 yılının birinci skandalını yaratmış oldu. Lakin bu hareketin bizi ilgilendiren kısmı dünyaca ünlü yayın platformu Twitch’in, PogChamp emote’unu banlaması oldu.

Bildiğiniz üzere PogChamp, Twitch’in oyun dünyasına kazandırdığı birkaç değerli “meme’den” biri. Sık sık karşımıza çıkan bu tabirin Twitch üzerindeki emote’u ise, Ryan “Gootecks” Gutierrez’e ilişkin. Gootecks’in dün yaşanan olaylardan sonra attığı tweet, yayın platformunu aksiyon almaya zorladı.

Gootecks’in “olayları alevlendirecek” yorumları nedeniyle PogChamp emote’unun fişini çektiğini açıklayan Twitch, emote’un Twitch kültürünün bir kesimi olduğunu kabul ediyor. Lakin Gutierrez’in yorumlarının rahatsız edici olduğunu düşünen platform, PogChamp’in yerini diğer bir emote ile doldurmakta kararlı.

Şimdiden pek çok Twitch yayıncısından bahis ile ilgili açıklama geldi. Bakalım Twitch, PogChamp’in yerini ne üzere bir emote ile dolduracak?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: