Oyun

Ubisoft Oyunlara Artırım Yapıp Yapmamaya Şimdi Karar Vermemiş

Ubisoft, 2021 yılı içerisindeki oyunlarının “70$” fiyat etiketi taşıyıp taşımayacağına şimdi karar vermediklerini söyledi. Yatırım toplantısında soruları cevaplayan CFO Frederick Duguet, firmanın oyun fiyatlarıyla ilgili değerlendirmeler yaptığını lakin şimdi son bir karara varmadıklarını belirtti.

Ubisoft, kimi yayıncıların yeni jenerasyona geçiş ile birlikte oyunlarına 10$ artırım yapmasının akabinde, 2021’e kadar çıkacak oyunları (mevcut ve yeni nesil) için rastgele bir artırım yapmayacaklarını, mevzuyu daha sonra değerlendireceklerini söylemişti. 2021 Nisan ile 2022 Mart ayları ortasındaki yeni mali yıla fiyat artışıyla girilebileceği düşünülüyordu, lakin Ubisoft’un şimdi bir karara varmamasının umut verici olduğunu söylenebilir.

Take-Two, 70$’lık yeni fiyatının ardında ve CEO’su Strauss Zelnick de bu kararının doğruluğunu her fırsatta vurguluyor. Emsal biçimde birtakım PlayStation 5 oyunlarının da artırımlı fiyatlarla (70$/80€) çıktığına şahit olduk ve Sony CEO’su Jim Ryan da bunun adil bir fiyat olduğunu söylüyor.

10$ kağıt üstünde düşük bir ölçü üzere düşünülse de bilhassa bizim üzere alım gücü ve parasının pahası düşük olan ülkelerde önemli bir artışa neden oluyor. Ubisoft’un daha uzunca bir müddet bu tıp bir artırıma gitmemesini ummaktan diğer yapabileceğimiz bir şey yok.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: