Oyun

Ubisoft, Rainbow Six Quarantine’nin İsmini Değiştirmeyi Düşünüyor

Bildiğiniz üzere Ubisoft’un önümüzdeki devirde çıkaracağı oyunlardan birisi de Rainbow Six Quarantine; bir aksilik olmaz, bir erteleme görmezse bu yıl içerisinde oyun severlerle buluşacak. Fakat öncesinde Ubisoft’tan bir isim değişikliği atağı geliyor üzere.

Oyun duyurulduğunda ortalıkta salgın falan yoktu, haliyle karantina başlıklı bir oyun olmasında çok da bir zahmet görülmemişti. Lakin geçtiğimiz yıl tüm dünyayı tesiri altına alan ve hala devam eden Corona salgını, bu ismin değiştirilmesi fikrini de gündeme getirmiş görünüyor.

Gamespot tarafından da aktarıldığı üzere; Ubisoft’un son mali toplantısında CEO Yves Guillemot tarafından gerçekleştirilen soru karşılık kısmında, “Coronavirus salgını nedeniyle oyunun isminin değiştirilmesi düşünülüyor mu?” halinde bir soru da yöneltilmiş. Guillemot; kendilerinin mevzuyu kıymetlendirmekte olduğunu lakin şimdi paylaşılacak bir değişiklik olmadığını söylüyor.

Şimdi net bir çıkış tarihi ilan edilmese de oyunun yılın birinci yarısında çıkış yapması öngörülüyor. Haliyle, pandemi sürecinin sonlanmadığı, hatta kimi bölgelerde tekrar şiddetlendiği bir devirde çıkış yapacak olan oyunun, bu tatsız durumu çağrıştıran isminin de değiştirilmesinin gündeme gelmesi çok makul.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: