Ekonomi

UBS: Gelişen piyasa hisse senetlerinin tam vakti

Dünyanın en büyük menkul değerler yöneticilerinden UBS Wealt Management’a nazaran gelişmekte olan piyasa hisse senetlerine yatırım vakti geldi.

UBS Wealt Management’a nazaran gelişmekte olan piyasa pay senetlerine yatırım vakti geldi. UBS, gelişmekte olan piyasa pay senetlerinin, bilhassa de Rusya ve Latin Amerika’daki pay senetlerinin, pay senedi yatırımcıları için bu yılın en sıcak modülleri olacağını belirti.

Aşı uygulamalarının, ABD dış siyaseti etrafındaki belirsizliğin azalmasının, daha zayıf bir doların, daha güçlü emtiaların ve büyük pazarlardaki teşvik önlemlerinin yardım ettiği canlanan bir küresel iktisatta, her şeyin bu temaya nazaran hizalanması gerektiğini vurgulandı.

Buna karşılık, pay senetlerindeki tercihini global büyümeye daha hassas ve gelişmiş pazarlardan daha ucuz olan gelişmekte olan ülkelere kaydırdığını belirten UBS Wealth Management’ın küresel gelişen piyasalardan sorumlu baş yatırım sorumlusu Michael Bolliger, “Bu şu anda gelişmekte olan pazarlar için tatlı bir nokta. Ve değerlemeye baktığımızda, insanların varlıkların değerli hale gelmesinden giderek daha fazla kaygı duyduğu pazar kısımları var. Gelişmekte olan piyasalar katiyetle bu kutuları işaretlemiyor. Bilhassa Asya dışında, gelişmekte olan pazarlar değerleme tarafında geride kalıyorlar, bu da diğer bir artı” dedi.

UBS Wealth Management, Rusya ve Latin Amerika’nın emtia ve reflasyon riskinin cazip kombinasyonu nedeniyle tercih edildiğini de belirtti.

Kaynak: sabah.com.tr

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: