Oyun

Uncharted, Ghostbusters Ve James Bond’un Tarihleri Değişti

Epeyce zahmetli periyotlar geçirdiğimiz 2020 yılının akabinde yeni bir umut olarak 2021 yılına başladık. Yaşadığımız güçlü pandemi sürecinde her kesim önemli ziyan aldı, sinema dalı de bunlardan birisiydi. Görünüşe nazaran hem üretimciler hem de salon sahipleri uzunca bir müddet daha kendilerini toparlayamayacaklar. Hollywood’un son büyük domino tesiri de yaşandı. Uncharted, Ghostbusters: Afterlife ve James Bond: No Time to Die sinemaları ileri devirlere ertelendi.

Başrolünde Tom Holland‘ın yer alacağı Uncharted sineması zati başından beri sancılı bir süreç yaşıyordu. Bir türlü direktör bulamayan sinemanın çekimleri daima ertelendi. Tam işler rayına oturmuş ve çekimler tamamlanmışken bu kere devreye tekrar covid girdi. Olağan kurallar altında 16 Temmuz‘da vizyona girecek olan sinema önümüzdeki yılın Şubat ayına ertelendi. 11 Şubat 2022 olarak belirlenen son vizyon tarihi umarım bu sefer hayata geçecek talihi bulabilir.

Daniel Craig’i son defa James Bond olarak izleyeceğimiz No Time to Die sineması de erteleme kervanına katılanlardan birisi oldu. Lakin No Time to Die için enteresan bir tez daha var. Sinemanın sahibi MGM stüdyosu son Bond sinemasını yayın servislerine satabilir. Lakin MGM‘nin ortağı EON Productions bu türlü bir satışın önüne geçmeye çalışıyor. 10 Nisan‘da vizyona girmesi beklenen sinema artık 20 Kasım vizyon tarihine sahip. Bakalım MGM’nin diretmelerine karşını Daniel Craig’i son sefer Bond olarak sinemada mı yoksa konutumuzda mi izleyeceğiz?

No Time to Die’ın ertelenmesi domino tesirini başlatırken bundan birinci etkilenen sinema Ghostbusters: Afterlife oldu. Sony‘nin haklarına sahip olduğu ve Jason Reitman‘ın direktörlüğünü üstlendiği sineması biraz daha bekleyeceğiz. Orjinal Ghostbusters ruhuna ve öyküsüne sadık kalacağ açıklanan Afterlife son olarak 11 Haziran için duyurulmuştu. Fakat tıpkı Bond sineması üzere pandemi nedeniyle 11 Kasım‘a ertelendi.

Bunların yanı sıra Sony’nin takvim değişikliği öbür sinemaların de kaymasına neden oldu. 5 Şubat günü vizyona girecek olan Cinderella‘nın yeni vizyon tarihi 16 Temmuz olurken, Jared Leto‘nun başrolünde yer aldığı Morbius sineması 21 Ocak 2022‘ye ertelendi. Peter Rabbit 2: The Runaway sineması ise iki ay ertelenerek Ghostbusters’tan boşalan 11 Haziran tarihine alındı.

  • James Bond: No Time To Die Sinemasından İkinci Fragmanı Yayınlandı
  • Uncharted Sinemasının Çekimleri Tamamlandı

Şimdilik bu sinema sinemalarının vizyon tarihlerini etkileyen son domino tesiri ilerleyen günlerde yeni sinemaları de kervanına katabilir. MGM’nin James Bond üzere kült bir sineması yayın servislerine satma kanısı bile durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor. Bu şiddetli süreç biraz daha uzarsa yakın gelecekte sinema izleyecek sinema bulmakta zorlanabiliriz. Yayın servisleri de giderek güç kazanıyorken sinemaların işi hiç olmadığı kadar düşüncede gözüküyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: