Haber

Ünye Belediyesi, karla uğraşta 24 saat alanda

Bilhassa dün geceden itibaren etkisin arttıran kar yağışı ile birlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir planlama yürüten Ünye Belediyesi takımları ilçe genelinde birçok noktada eş vakitli çaba yürütüyor. Bu kapsamda toplamda 120 işçi ve 65 iş makinesi alanda karla gayret yapıyor.

Lider Tavlı, “Kar Yağışının Esarete Dönüşmemesi İçin Sahadayız”

Karla çaba çalışmalarını günler öncesinden planladıklarını kaydeden Ünye Belediye Lideri Hüseyni Tavlı, yaptığı açıklamada, “Bölgemizde ağır bir formda devam eden kar yağışına karşı tüm hazırlıklarımıza tamamladık. Bilhassa yüksek bölgelerimizde yer yer 30 cm’yi geçen kar kalınlığı bulunmakta. Karın esarete dönüşmemesi, rahmet ve rahmeti ile anılması için alanda Ordu Büyükşehir Belediyemizle birlikte tüm faaliyetleri yürüttüğümüzü belirmek istiyorum. Kar yağışı öncesi operasyon planlarımızı yaparak gerekli hazırlıklarımızı tamamladık ve alandayız. Yollarımızın açık kalması ve vatandaşlarımızın gereksinimlerinin karşılanması için 24 saat temeli ile misyonumuzun başındayız. İlçemizde 2 bin 800 kilometrelik bir yol ağımız var. Bu nedenle her noktada eş vakitli tahlil üretilemeyen anlar olabilir. Bu noktada vatandaşlarımızın sabır göstermelerini rica ediyorum. Kar birebir vakitte rahmet ve rahmet demektir. Topraklarımızın bereketlenmesi, su kaynaklarımızın beslenmesi ve bilhassa bakteri ve mikropların ölmesi için kar gerekli. Bu noktada vatandaşlarımızın sabırla karın keyfini çıkarmasını diliyorum.” dedi.

Sokak hayvanları unutulmadı

Sokak hayvanlarının nizamlı olarak yem muhtaçlıklarının karşılandığını söz eden Lider Tavlı, “Zorlu kış koşullarından etkilenmemesi için sokak canlarımızın beslenme muhtaçlıklarını karşılamaya sistemli olarak devam ediyoruz. Bununla ilgili hazırlıklarımızı tamamlamıştık, gruplarımız alanda çalışma yapmakta.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: