Ekonomi

Ürünü bahçede kalan çiftçinin imdadına belediye yetişti! 30 ton limonu satın alıp vatandaşa dağıttılar

Ortaca Ziraat Odası‘na kayıtlı limon üreticisi Çağnur İşler, bir süre önce sosyal medyadan paylaşımda bulunup, ürününü kilosu 1 liradan satamadığını belirtip, yardım çağrısında bulundu. Bunun üzerine Bodrum Belediyesi, İşler’in bahçesindeki 30 ton limonu, toplama ve nakliyesi de kendilerine ait olmak üzere 2 liradan satın aldı.

ÜCRETSİZ OLARAK DAĞITILDI

Bodrum Belediyesi Tarımsal İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından İşler’in Ortaca’daki bahçesinden toplanan limonlar Bodrum’a getirildi. Limonlar, önceki gün Mumcular Mahallesi’nden başlamak üzere birçok mahallede ücretsiz olarak dağıtıldı.

“ÜRETİCİMİZİN ÇARESİZLİĞİNE ÇARE OLDUK”

Limon üreticisine destek olduklarını belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Günümüzün ağır şartları altında ezilen Muğlalı bir limon üreticimiz sosyal medya üzerinden çaresizliğini paylaştı. Biz de bu üreticimizin bahçesindeki 30 ton ürünü halkımıza ücretsiz dağıtmak üzere satın aldık. Böylece namusuyla yaşayan bir üreticimizin çaresizliğine çare olabilmenin mutluluğunu hep birlikte paylaşmış olduk” dedi.

urunu bahcede kalan ciftcinin imdadina belediye 14525723 8244 m

ÇİFTÇİDEN TEŞEKKÜR

Bodrum Belediyesi’nin limonlarını satın almasından sonra sosyal medya hesabından bir paylaşımda daha bulunan Çağnur İşler, “Sadece bizim değil birçok üreticinin de hem kazanıp hem de adilce paylaşacağı günlere olan inancımızı diri tutuyorsunuz. Gösterdiğiniz dayanışma için tekrardan çok teşekkür ediyorum” paylaşımında bulundu.

Mumcular Mahallesi’nde yaşayan ve dağıtılan limonlardan alan Nihal Kallem Üner, uygulamadan memnun kaldıklarını belirtti.

Demirören Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu