Finans

Uzman isimden ikaz: Dolarda yükseliş bekliyorum

Günlük olarak toplumsal medyada para piyasalarında beklentilerini paylaşan Teknik tahlil uzmanı Tunç Şatıroğlu bugün yeniden dikkat alımlı bir paylaşımda bulundu.

Geçtiğimiz yılın kasım ayından itibaren Uzun müddettir düşüş trendi içerisinde olan dolar kurunda yeni bir reaksiyon yükselişi beklediğiniaçıklayan Tunç Şatıroğlu dolar kurunda teknik tahlil çalışmalarında kullanılan ‘Ichimoku bulutu’ göstergesine nazaran dayanak bulduğunu tabir etti.

Teknik tahlil uzmanı Tunç Şatıroğlu dolar kurunda reaksiyon yükselişi beklediğini Twitter’da paylaşırken gerçekleştirdiği grafik çalışmalarını da paylaştı

“DOLAR KURUNDA REAKSİYON YÜKSELİŞİ BEKLİYORUM”

Son yaşanan düşüşlerden sonra 7.03 TL’ye gerilen dolar kuru son 6 ayın en düşük düzeyinde bulunurken Şatıroğlu twitter hesabında yükseliş için dolar kurunda 7,11 üzerinde 4 saat kapanış yapması gerektiğini yazdı.

Şatıroğlu Twitter hesabında şunları yazdı

“#DolatTL ‘de fazla hareket yok. 7,11 üzerinde 4 saat kalması durumunda supertrend SAT pozisyonundan çıkıyor. Yani düşüş bitmiş oluyor. Aşağıda 7,03’ten üst gidiyor. Geçen hafta beklediğim reaksiyon yükselişinin gelmesini bekliyorum. Ayrıyeten #DolarTL haftalıkta Ichimoku bulutuna yaklaşıyor.

Uzun vakitten beri bulutun alt hududunda takviye bulmuştur. Bulutun altına indiği yerlerde bulut aslında çok dardır yani bir tesiri yoktur. Haftalıkta bulutun altında kalınması ve haftalıkta sat geldiği şimdi görülmedi.”

Şatıroğlu’nun yanı sırra bir çok teknik tahlil uzmanı dolar kurunda reaksiyon yükselişlerinin olağan olduğunu tabir ederken orta ve uzun vadede düşüş trendi içerisinde olduğumuzun altını çiziliyor. Dolar kuru için yapılan teknik tahlillere nazaran 7 TL’nin altına sarkan dolar kurunda beklenen yeni amaç ise 6.85 TL olarak gözüküyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: