Oyun

Valorant’ın Yeni Güncellemesiyle AFK Kalanlara Ağır Cezalar Geliyor

Riot Games’in tanınan FPS teşebbüsü Valorant’ın topluluk kuralları yenileniyor. Uzun müddettir oyunun rekabetçi tarafından gelen şikayetleri kıymetlendiren geliştirici grup, 2.04 ve 2.05 yamaları ile birlikte oyunda AFK kalan ve toksik davranışlar sergileyen oyunculara yeni cezalar getirecek.

Bu usul oyunlarda ekibinizde bir AFK bulunması büyük sıkıntılara yol açabiliyor. Bu sebeple yeni bir sistem üzerinde çalışan Riot, internet ya da elektrik sorunları yüzünden AFK kalan oyuncular ile bunu bir davranış haline getiren oyuncuları birbirinden ayırt edecek.

2.04 ile gelecek bu sistem sayesinde davranışlarınız sistemli olarak takip edilecek. Şayet oyunları terk etmeyen bir oyuncuysanız, sistem davranışlarınızın olumlu olduğuna kanaat getirecek. Bu noktada bir sebepten dolayı AFK kaldığınızda ceza yememe talihiniz bile olacak. Lakin sistem, bunu bir huy haline getiren oyuncuları banlama noktasına kadar önemli adımlar da atabilecek.

Tıpkı güncelleme ile birlikte oyun içi ileti sistemine de düzenleme geliyor. Bundan bu türlü öteki oyunculara tehdit ya da taciz içerikli iletiler atan oyuncuların gözünün yaşına bakılmadan ban yiyeceği açıklanmış. Tüm ayrıntılara şuradaki blog paylaşımından ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: