Oyun

Valve Daha Gerçekçi Oyunlar Yaratmak İçin Yeni Psikologlar Arıyor

Valve geliştireceği yeni görüntü oyunların gerçekçiliğini artırmak ve daha etkileyici tecrübeler sunmak için bünyesine yeni psikologlar katacağını açtığı iş ilanıyla duyurdu.

Valve’ın resmi web sayfasında yayınladığı ilana nazaran firmanın Bellevue ofisinde çalışmak üzere “geniş çapta yetenekleri ve derin uzmanlığı olan kişiler” aranıyor. “Valve’da çalışan psikologlar firmadaki bir çok teşebbüse katkıda bulunurlar ve kendilerinden ekip çalışmasına öncelik vermeleri beklenir” diyor ilanda.

Valve, son yıllarda bünyesine psikologlar da katmaya başlamıştı. Stüdyo, oyunlarını daha da gerçekçi hale getirmek için oyuncular ortasında çeşitli deneyler de yürütüyor, hatta bunlardan bir tanesi oyuncuların oyun oynarken ne kadar terlediğini yahut ne kadar uyarıldığını da ölçüyordu. Valve o deneyde oyuncuların heyecan, uyarılma ve terleme düzeylerini Left 4 Dead’e yansıtarak oyun tecrübesinin daha etkileyici olmasını sağlamıştı.

İlanda adayların oyuncular için yeni tecrübeler yaratmak üzere yeni donanım teknolojilerini de araştırması gerektiği belirtiliyor. Half Life: Alyx’in gerçekçiliğini düşünürsek, Valve’ın bu bahiste yanlışsız yolda olduğunu da söyleyebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: