Oyun

Wasteland 3’ün Geliştiricisi Yeni Bir AAA RYO Üzerinde Çalışıyor

inXile günümüzün en düzgün RYO geliştiricilerinden biri. Daha evvel de karşımıza Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera ve son olarak da 2020’nin en uygun rol yapma oyunlarından biri olan Wasteland 3 ile çıkan stüdyonun şu an üzerinde çalıştığı oyunlarından birinin birinci şahıs açısından oynanan bir AAA RYO olduğu ortaya çıktı.

inXile’ın Kaliforniya stüdyosu için verilen iş ilanında stüdyonun çizerler, animatörler, dizayncılar, mühendisler ve çeşitli programcılar aradığını görüyoruz.

Brian Fargo Eylül ayında yazdığı iletide “harika yeni RYO’lar üzerinde çalışıyoruz, ne yazık ki çok uzun vakit alıyorlar” demişti. İşte o oyunlardan biri Unreal Engine 5 ile hazırlanan bir birinci şahıs RYO. Bu da stüdyonun evvelki oyunlarına baktığımızda bir serinin devam oyunu olmayacağı manasına geliyor.

Örneğin Yüz Animatörü ilanında yeni kuşak animasyon sistemleri geliştirebilecek, göz alıcı yüz animasyonları ve özgün karakterlerde gerçekmiş üzere yüz performansları sunabilecek biri aranıyor. Yeniden misal biçimde Sanat Direktörü ilanı ise gelişmiş aydınlatma tekniklerini ve yüksek kaliteli modellemeleri anlayan, inanılmaz oyun görselleri yönetebilecek bir isim arayışında inXile.

İlanlarda kullanılan cümlelerden bunun hayli tezli bir proje olduğunu çıkarmak mümkün. Oynanış Dizayncısı ilanında ise “oyuncuyu aksiyonun göbeğine çekebilecek eşsiz savaş yetenekleri ve birinci şahıs silahları geliştirmek” cümleleri yer alıyor. Bu da oyunun bir aksiyon RYO’ya yakın olacağı fikrini veriyor.

inXile oyunlarında rol yapma öğelerini hakikaten de olması gerektiği üzere kullanan, işi yalnızca “A fraksiyonu mu, B fraksiyonu mu” seçimine indirgemeyen bir stüdyo. Münasebetiyle bu yeni oyunlarında da RYO kısmına doyacağımızı düşünüyorum, umarım yanılmam.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: