Oyun

Xbox Series X|S, Rekor Çıkış Sayılarına Ulaşmayı Başardı

Microsoft’un Xbox eforları sonunda sonuç vermeye başladı. Dün akşam saatlerinde gerçekleşen hissedar toplantısında son datalarını açıklayan Microsoft, Xbox Game Pass ve konsol satışlarında dudak uçuklatan sayılar paylaştı. Ama koronavirüs salgınının yarattığı üretim badireleri bir müddet daha devam edecek üzere görünüyor.

Markanın yeni kuşak konsolu için büyük kıymet arz eden Xbox Game Pass sistemi, şu anda tam 18 milyon kayıtlı aboneye ulaşmış durumda. Eylül ayından beri yaklaşık 3 milyon ekstra bireye ulaşmayı başaran sistemin, yükselme ivmesinin yavaşlamasının sebebinin ise stok kıtlığı çeken Xbox Series X|S konsolları olduğu söyleniyor.

Buna karşın yeni jenerasyon konsollar, Xbox tarihinin en uygun çıkış sayılarına ulaşmayı başardı. Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın tabirlerine nazaran Xbox Series X ve S, çıkış aylarında daha evvel çıkan her Xbox modelinin birinci ay satışlarını geride bıraktı. Bu sayede Microsoft’un son çeyrek bilgilerindeki oyun donanımları sekmesi, gelirlerinin yüzde 86’sını kapsamayı başardı.

Oyunlardan gelen gelir de geçen seneye nazaran %51 artarak 5 milyar doları geçmiş. Xbox içerik ve servislerinden gelen gelirde ise %40’lık bir artış var.

Bununla birlikte Microsoft, konsollarda daha uzunca bir mühlet tedarik kasveti çekileceğine inanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: