Oyun

Yeni Battlefield Oyunu, DICE LA’nın Elinden Çıkacak Üzere

Electronic Arts bundan yaklaşık bir sene evvel Respawn’ın kurucularından Vince Zampella’yı DICE LA’nın başına getirmişti ve bundaki gaye da DICE LA’in tekrar markalaşmasını ve stüdyonun kendi kimliğini kazanmasını sağlamaktı. DICE’ın nüfuzundan uzak biçimde kendi oyunlarını yaratacaktı DICE LA. Görünüşe nazaran planlar değişti.

DICE LA’da misyon yapan tasarım yöneticisi Justin Wiebe “EA’in hangi serisi üzerinde çalışıyor olmaktan büyük heyecan duyduğumu varsayım edebilir misiniz?” sorusunu yöneltti takipçilerine ve birkaç başarısız iddianın akabinde karşılığın Battlefield olduğu ortaya çıktı.

“Neredeyse 20 yıl evvel aşık olduğum oyun üzerinde çalışmak hakikaten kusursuz bir şey. Battlefield 1942’nin kum havuzu oynanışı vaktine nazaran inanılmazdı. Gelecekteki BF oyununda neleri görmek istediğinizi, neleri sevdiğinizi duymak için can atıyorum” diyor Wiebe.

Buradan da DICE LA’nın bir defa daha Battlefield’a geri döndüğü manası çıkıyor. Sanki DICE LA oyunun ana geliştiricisi mi olacak, yoksa bu yıl içerisinde çıkacak olan Battlefield oyununa takviyede mi bulunacak o kısmı şimdi muallak. Lakin DICE LA üzere deneyimli bir stüdyonun kendisine verilen Battlefield misyonunun altından rahatça kalkabileceği de belirli.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: