Oyun

Yeni Bir Star Wars: Knights of the Old Republic Oyunu Yolda!

Söylentilere nazaran yeni bir Star Wars: Knights of the Old Republic oyunu geliştiriliyor lakin projede ne EA, ne de BioWare var. VGC’nin ünlü Star Wars muhbiri Bespin Bulletin’e dayanarak verdiği habere nazaran bu proje büsbütün Electronic Arts dışında geliştiriliyor ve “bu oyunu yapmakta olan stüdyoyu asla kestirim edemezsiniz” deniyor.

Bespin Bulletin, “Öğrendiğim kadarıyla bir yerlerde bir Knights of the Old Republic projesi geliştiriliyor. Kimi bireylerle konuştum, Jason Schreier de bunun bir EA oyunu olmadığını söyledi” diyor, sahiden de Jason Schreier’in ResetERA ve Twitter’da KOTOR projesine dair söyledikleri de bu savı destekliyor.

Wushu Studio’dan Nate Najda’da ResetERA’da “Aslında düşündüğünüz kadar gizemli değil. Yalnızca çok kişinin farkında olduğu, sık duyduğumuz bir isim değil” diyerek söylentiyi desteklemiş.

Ayrıyeten yeniden farklı bir stüdyo tarafından geliştirilen bir “kelle avcısı oyunu” ve EA tarafından geliştirilmekte olan daha ufak çaplı bir Star Wars oyunu da varmış.

Lucasfilm geçen ay Star Wars oyunlarını farklı stüdyolara da vereceğini açıklamış, birinci duyurulan isim ise Ubisoft olmuştu. Electronic Arts’ın exclusive mutabakatı 2023’te bittiğinde çok çeşitli Star Wars oyunları göreceğimize de artık garanti gözüyle bakabiliriz.

BioWare 2003 tarihli Knights of the Old Republic’te Galaktik İmparatorluğun yükselişinden 4000 yıl evvel geçen bir öykü anlatmıştı. Obsidian, 2004 yılında The Sith Lords ismiyle devam oyununu geliştirmiş ve seri o noktada kalmıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: