Oyun

Yeni Call of Duty Oyunu, Sledgehammer Games Tarafından Geliştiriliyor

Her yıl olduğu üzere bu yıl da yeni bir Call of Duty oyunu göreceğiz, bu mevzuda çok da kuşku olmasa gerek. İşte şimdi ismi sanı muhakkak olmayan bu oyunun Sledgehammer Games tarafından geliştirildiği öne sürülüyor.

Tezin kaynağı ModernWarzone tarafından yapılan twitter paylaşımında, “Sıradaki Call of Duty oyunu %100 Sledgehammer Games tarafından geliştiriliyor. Bu resmi bir bilgi olmasa da kuşkuyla yaklaşmanızı gerektirecek bir durum yok” denilmiş.

ModernWarzone, daha evvel de Call of Duty ile ilgili birtakım sızıntı haberler paylaşmış ve sonrasında bunların yanlışsız çıktığı görülmüştü. Münasebetiyle bu sefer de kuvvetli bir argümanla karşımıza çıktıkları söylenebilir.

Sledgehammer, 2017’de çıkan Call of Duty WW2’yi geliştirmişti, yani sıranın tekrar kendilerine geldiğini söylemek mümkün. Gerçi bu periyotta öbür CoD oyunlarına da takviye sundular, geçtiğimiz yıl çıkan Black Ops Cold War’da da bunun bir örneğini görmüştük. Lakin bir sefer daha ana geliştirici oldukları bir CoD oyunu gelmesi çok da şaşırtan olmaz.

Bu yeni oyunun ismini, çıkış tarihini, nasıl bir öyküyle geleceğini ve bunlara emsal ayrıntıları öğrenmek için birkaç ay daha bekleyeceğiz büyük ihtimalle. Black Ops Cold War duyurusunun Ağustos 2020’de geldiğini göz önünde bulundurursak, yeni CoD oyunu için de yaz aylarında benzeri bir duyuru gelebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: