Oyun

Zynga Hem Rekor Gelir Hem Rekor Masraf Açıkladı

2020 yılı birden fazla oyun firması açısından epey bereketli geçti, pandeminin de tesiriyle oyunlara harcanan para ve oyunlar başında geçirilen müddet önemli biçimde arttı. Bunlar ortasında yılı en karlı geçirenlerden biri de taşınabilir oyun devi Zynga oldu diyebiliriz. Zynga, 2020 mali yılı raporlarını yayınladı ve hem rekor gelir hem de rekor masraf açıkladı.

Zynga’nın 2020 mali yılındaki net geliri tam 1.97 milyar dolar olarak gerçekleşti. Geçen seneye nazaran gelirlerini %49 artıran Zynga’nın sarfiyatları ise en makus yılını bile ikiye katlayarak 429.4 milyon dolar olarak gerçekleşmiş. Zynga’nın şimdiye kadarki en makûs yılı 2014 yılında 226 milyon dolar sarfiyat açıkladığı yıldı.

Pekala bu durum neden kaynaklanıyor dersiniz? Emin olun, Zynga bu durumdan son derece mutlu zira masraflarının yakın devirde çokça gelir olarak kendisine döneceğinden hiç kuşku yok. Bu masrafların büyük kısmı firmanın son vakitlerde yapmış olduğu satın alımlardan kaynaklanıyor.

  • Zynga, Türk Oyun Firması Peak Games’i 1.8 Milyar Dolara Satın Aldı!
  • Zynga, Türk Oyun Firması Rollic’i De Satın Alıyor

Biliyorsunuz Zynga 2020 yılında Peak’i 1.8 milyar dolara satın almış ve ülkemizden birinci unicorn’un çıkmasını sağlamıştı. Ayrıyeten Go Knots 3D’nin geliştiricisi Rollic’i de tekrar 180 milyon dolar karşılığında bünyesine katmıştı Zynga. Bu satın alımların da tesiriyle 2021’de gelirde %32’lik bir artış daha bekliyorlarmış.

Bakalım seneye bugünlerde Zynga’dan yeni rekor haberi girecek miyiz, vakit gösterecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: