Haber

3 kişiyi öldürdü, çatışmada öldürüldü

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, Las Vegas’taki Nevada Üniversitesi’nde (UNLV) üç kişiyi öldüren silahlı saldırganın, okula iş başvurusunda bulunan ancak işe alınmayan bir akademisyen olduğunu bildirdi.

60’lı yaşlarında beyaz eski bir akademisyen olarak tanımlanan şüpheli, polisle girdiği çatışmada öldürüldü.

Yetkililer şu ana kadar zanlının ismini açıklamadı ancak CBS News zanlının kimliğini Anthony Polito olarak açıkladı.

Polis kurbanların isimlerini açıklamadı. Basında çıkan haberlere göre ölenlerin hiçbiri öğrenci değil. Olayda bir kişi de yaralandı. 

CBS News, Georgia ve Kuzey Carolina’da öğretmenlik yapmış eski bir akademisyen olan Polito’nun UNLV’de bir pozisyon için başvurduğunu ancak işi alamadığını bildirdi.

Polito, 2017 yılında istifa ettiğinde Eastern College Üniversitesi’nde kadrolu doçent olarak görev yapıyordu. Orada ders vermeye 2001 yılında başlamış. Kısa bir süre sonra Nevada’ya taşınmış ve kişisel web sitesinde kendisini “yarı emekli” olarak tanımlıyor

ABD’de bu yıl 630’dan fazla kitlesel silahlı saldırı meydana geldi. Las Vegas aynı zamanda 2017 yılında bir müzik festivalinde 50’den fazla kişinin öldürüldüğü, modern ABD tarihindeki en ölümcül kitlesel silahlı saldırının gerçekleştiği yer.

Kaynak: Ajans Bizim

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu